Nasza Kadra | Przedszkole Montessori Happy House

NASZA KADRA

Do współpracy zaprosiliśmy wyjątkowych nauczycieli. Pełnych pasjii i zaangażowania.

Katarzyna Antoniak

Jestem twórcą i właścicielem Przedszkola i od 1.09.2019r. również Kreatywnej Szkoły Montessori. Edukacją zajmuję się od 8 lat. Inspiruje mnie wielu niezwykłych ludzi, Maria Montessori, Janusz Korczak, Ken Robinson, Andre Stern, i inni. Śledzę najnowsze badania i trendy w edukacji. Bardzo interesuje mnie neurodydaktyka. Bliska jest mi idea Komunikacji „Bez zwycięzców i bez pokonanych” Thomasa Gordona.

Mając świadomość ogromnego wpływu doświadczeń z dzieciństwa na dorosłe życie chcę tworzyć miejsce, które wspiera rozwój osobowości, a nie ogranicza. Zależy mi na odkryciu potencjału każdego dziecka.

„Dziecko jest obietnicą i nadzieją ludzkości” – te słowa Marii Montessori pokazują jak wielka odpowiedzialność spoczywa na wychowawcach. Wierzę że dzieci otoczone szacunkiem i miłością, którym dano możliwość bycia sobą, w których wzmacniano wiarę we własne siły, którym dano odczuć, że ich uczucia i potrzeby są ważne, zmienią świat na lepszy.

Sama jestem mamą 3 dzieci: 11 letniego Krzysia, 8 letniej Zuzi i 5 letniego Matiego.  Z przyjemnością patrzę jak wzrastają na ciekawych ludzi.

Z wykształcenia jestem Nauczycielem Montessori i Nauczycielem Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej. Ukończyłam Kurs Montessori w Polskim Instytucie Montessori i studia pedagogiczne na Uniwersytecie Szczecińskim. Jestem również nauczycielem matematyki, informatyki, fizyki i historii.

Wcześniej ukończyłam studia Ekonomiczne, Finansowe oraz Rachunkowość na Uniwersytecie Szczecińskim oraz Psychologię Zarządzania na Zachodniopomorskiej Wyższej Szkole Biznesu w Szczecinie.

Aleksandra Sobieszek

Mam 26 lat. Z wykształcenia jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej ukończonej na Uniwersytecie Szczecińskim. Ukończyłam kurs Pedagogiki Montessori organizowany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Koszarawie Bystrej ( Montessori Mountain Schools). Jestem również absolwentką Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku filologia romańska z językiem włoskim, specjalność nauczycielska.  W 2016 roku ukończyłam kurs doskonalący I stopnia Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne oraz Kurs Trening Skitecznego Nauczyciela wg T.Gordona. Uzyskałam również certyfikat uczestnictwa w warsztacie szkoleniowym Sensoplastyka(R) – wstęp. Od 3,5 roku pracuję z dziećmi metodą Marii Montessori. W przedszkolu przy ul. Mickiewicza 128 pełnię funkcję nauczyciela Montessori – wychowawcy.

Natalia Koczorowska

Mam 31 lat i jestem mamą 5 letniego Bartosza. Z wykształcenia jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej ukończonej w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Warszawie. Ukończyłam również studia magisterskie w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Warszawie o specjalności: edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z pedagogiką Marii Montessori.

Uczestniczyłam w  kursie Wczesnej Edukacji Montessori organizowany przez Polski Instytut Montessori w Warszawie. Ukończyłam także kurs Treningu Skutecznego Nauczyciela w Szczecinie.  Od 4 pracuję z dziećmi w przedszkolu metodą Marii Montessori.

Pracuję w przedszkolu przy ul. Krasińskiego i pełnię funkcję nauczyciela Montessori – wychowawcy.

Justyna Skoczylas

Mam 25 lat. Studiowałam Pedagogikę Specjalną ze specjalnością edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną i pedagogiką wczesnej edukacji. Prace z dziećmi zaczynałam na początku studiów, jako animator czasu wolnego i wolontariusz w przedszkolu publicznym. W przedszkolu Happy House z radością i zaangażowaniem pracuję trzeci rok w oparciu o pedagogikę Marii Montessori i koncepcję komunikacji T. Gordona.

Kaja Resiak

Mam 21 lat i trzeci rok studiuję pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną z elementami nauki języka angielskiego. Jestem  pełną energii i pasji osobą, która kocha pracę z dziećmi. Praca w przedszkolu Montessori jest tym co od zawsze chciałam robić i przynosi mi wiele satysfakcji. Jestem ciepła, cierpliwa i radosna, dobrze dogaduję się z dziećmi i ciągle rozwijam swoje umiejętności i kompetencje by zapewnić im jak najlepszy rozwój. W przedszkolu Happy House pracuję od września 2019 r. i poznaję pedagogikę Marii Montessori.

Zosia Ratajczak

Mam 37 lat z wykształcenia jestem nauczycielem muzyki. Ukończyłam studia na Wydziale Edukacji Muzycznej i Dyrygentury Chóralnej na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Posiadam także Certyfikat Tinity Tesol uzyskany w Wielkiej Brytanii, dzięki któremu mogę nauczać języka angielskiego…
Wpływ muzyki na ogólny rozwój dziecka jest bezcenny dlatego moją pasją jest wprowadzanie dzieci w świat dźwięków, melodii, rytmów…W przedszkolu Happy House prowadzę zajęcia muzyczno-rytmiczne w języku angielskim oraz muzykę w Kreatywnej Szkole Montessori. Zajęcia te rozwijają u dzieci muzykalność, percepcję muzyki oraz prawidłowy śpiew, jednocześnie umożliwiają przyswajanie języka angielskiego.
Jestem mama Roci, Helenki, Natalii, Leo a mój mąż pochodzi z Madrytu. Od samego poczatku stosujemy metode OPOL- one peson- one language w naszej rodzinie. Nigdy nie mieszaliśmy języków, dlatego dziś moje dzieci mówią po polsku, hiszpańsku i angielsku (język otoczenia – szkoła).
Temat wielojęzyczności jest dla mnie bardzo ciekawy i fascynujący, stąd mój pomysł na łączenie umuzykalniania z nauka angielskiego.
Od października 2019 podjęłam naukę na Studiach Podyplomowych – Pedagogika specjalna. Edukacja integracyjna i włączająca.
W przyszłości chciałabym stworzyć program w którym wykorzystam muzykę jako terapie, formę ekspresji i samorealizacji dzieci z niepełnosprawnościami.

Kinga Nowicka

Mam 28 lat. Jestem nauczycielem języka angielskiego. Studiowałam filologię angielską z technologią informacyjną na Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Przez ostaniach kilka lat pracowałam w placówkach, w których wykorzystywałam metodę wczesnej immersji. W mojej pracy wykorzystuję metody takie jak: metoda naturalna, komunikacyjna (CLT) oraz TPR. Praca z dziećmi i wyszukiwanie kreatywnych sposobów na zainteresowanie ich językiem obcym to moja pasja.